Grup Halaya
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
-55%
Le deal à ne pas rater :
Coffret d’outils – STANLEY – STMT0-74101 – 38 pièces – ...
21.99 € 49.04 €
Voir le deal

seytani sinekten bile zayif birakin, iste firsat!

2 participants

seytani sinekten bile zayif birakin, iste firsat! Empty seytani sinekten bile zayif birakin, iste firsat!

Message  gsyasin1905 Mer 2 Mai - 10:50

Başınıza bir kaza geldiğinde, sakın 'kahrolsun şeytan' demeyin. Çünkü böyle derseniz şeytan şımarır, kendiyle gururlanarak 'gördünüz mü gücümü, başınıza bu kazayı ben getirdim.' der. Böyle bir kaza durumuyla karşılaştığınızda, (bismillah) deyin. O takdirde şeytan kahrından küçülür, hatta sinekten bile daha zayıf kalır."
(İmam Ahmed, Beyhaki, Hakim)

Yolda yürürken ayağımıza bir diken batsa,onunAllah'tan geldiğini bilmeli,tevekkül etmeliyiz.Yaptığımız hata ve kusurlar,gözümüzün önüne gelmeli,mevlamıza sığınmalıyız.Her türlü düşmandan,fitneden,şeytanın hile ve desiselerine düşmekten Rabbimize sığınmalıyız.Zaten ondan başka yardım edeçekte yoktur.Hayır ve şerrin Allah'tan geldiğini unutmamalı,böyle durumlarda Mevlamıza ibadatü taatlerimizde dua ve niyazlarda bulunmalıyız.

(alintidir)
gsyasin1905
gsyasin1905
Vazgeçilmez Halayci

Revenir en haut Aller en bas

seytani sinekten bile zayif birakin, iste firsat! Empty Re: seytani sinekten bile zayif birakin, iste firsat!

Message  Kübra Lun 14 Mai - 19:07

bu hadis coook hosuma gidiyor
Allah senden razi olsun
hadis eklemeye devam edersen cok mutlu edersin;)
Kübra
Kübra
Hazir Halayci

Revenir en haut Aller en bas