Grup Halaya
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
-55%
Le deal à ne pas rater :
Coffret d’outils – STANLEY – STMT0-74101 – 38 pièces – ...
21.99 € 49.04 €
Voir le deal

Bagdat'li sniper

Bagdat'li sniper Empty Bagdat'li sniper

Message  gsyasin1905 Mer 25 Avr - 11:15

Irak'taki Amerikan işgal kuvvetlerinin korkulu rüyası oldu. Bugüne dek 143 işgal askerini öldürdüğü söyleniyor.
İşgalci zırhını, çelik yeleğini, kaskını çıkartana, başını tankın veya zırhlı taşıyıcının dışına uzatana kadar sabırla bekliyor; yakaldığı anda ise tek bir kurşunla, asla ikinci bir kurşun atmadan, işini hallediyor!
Tek amacı öldürmek değil; işgalci askerler arasında korku, dehşet, şaşkınlık, stress yaratmak: Bir tür "Dehşet Operasyonu"nu adım adım hayata geçirmek...
İşgalciler ona "juba" adını takmışlar. "Juba", Amerika'da güneyde pamuk tarlalarında çalıştırılan siyahların yapageldiği karmaşık figürlerle dolu bir dansın adı imiş. O bir "keskin nişancı",İngilizcesiyle bir "sniper". "Bağdat sniper'ı", "Bağdat keskin nişancısı" olarak da biliniyor. Kurşununun ne zaman, nerden geleceğini ise kimse bilmiyor.İşgalcinin korkulu rüyası, kabusu.
Önemli bir özelliği de işgalciler üzerinde yürüttüğü operasyonu adım adım videoya çekmesi. Irak'taki direnişin müstesna kahramanlarından Juba-sniper'ın "işgalci avı"ndan sahneler içeren bir video dosyası internette dolaşıyor. Geçtğimiz günlerde Almanların ünlü Der Spiegel dergisine dekonu olan, internet sitesinde de yayınlanan "av" görüntülerini izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://informationclearinghouse.info/article11282.htm

(alintidir)
(forumda haber bolumu olmadigi icin buraya koydum)
gsyasin1905
gsyasin1905
Vazgeçilmez Halayci

Revenir en haut Aller en bas